W zeszły piątek internetowa telewizja lajfCzat po raz pierwszy nadała swój program spoza studia. Godzinny, interaktywny program na żywo, emitowany z jednego z warszawskich centrów handlowych, był nadawany w oparciu o technologię UMTS, udostępnioną przez operatora Plus.Plus zapowiada, że przygotowane przez nią rozwiązania wykorzystujące UMTS już wkrótce umożliwią rozpoczęcie regularnych transmisji lajfCzatu z najbardziej niezwykłych miejsc, bez konieczności stosowania drogich łączy radiowych lub satelitarnych.
– Transmisje za pomocą UMTS to coś zupełnie nowego. Przeprowadzona próba pokazała, że każdy użytkownik tej platformy posiadający kamerę video lub odpowiedni telefon komórkowy, może stworzyć swój własny program telewizyjny, nadając go z dowolnego miejsca. Można przypuszczać, że takie prywatne ministacje telewizyjne, nadające przekaz na żywo za jakiś czas dorównają popularnością serwisom internetowym publikującym klipy video do ściągania – mówi Tomasz Broda, kierownik Działu Komunikacji w Internecie Polkomtel S.A.
LajfCzat łączy tradycyjny czat z programem wideo nadawanym na żywo. Jest to pierwszy tego typu projekt w polskim internecie nadawany codziennie o stałej porze.
Użytkownicy lajfCzatu współtworzą program poprzez interakcję, między innymi rozmawiając na żywo z prowadzącym, biorąc udział w licznych konkursach i zadając pytania zapraszanym gościom. LajfCzat emitowany jest od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00.
