W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wyraźnie widać, że Microsoft dokłada wielu starań, aby IE było możliwie jak najnowocześniejszą przeglądarką, zmniejszając jednocześnie dystans do konkurentów. Koncern z Redmond postanowił pokazać wszystkim, że IE jest lepsze niż konkurencyjne produkty.
Ciężko nie zauważyć tego, że Microsoft stara się coraz bardziej intensywnie stosować do obowiązujących standardów sieciowych, tworząc jednocześnie nowoczesną i w miarę bezpieczną przeglądarkę. Oczywiste jest również to, że IE praktycznie od kilku lat niezmiennie traci na popularności i wkrótce może przestać być najpopularniejszą przeglądarką internetową.
Wprowadzanie zmian w aplikacji to nie wszystko. Konieczne jest również podjęcie odpowiednich działań o charakterze promocyjnym. Wykorzystano najbardziej skuteczną metodę – . Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że kategorie, jak i sposób punktowania ma charakter całkowicie arbitralny i uznaniowy.
Dla przykładu, Microsoft postanowił sprawdzić, jak wygląda kwestia bezpieczeństwa. W związku z tym, wymieniono wszystkie najważniejsze mechanizmy mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa w IE, a następnie sprawdzono, czy konkurencja coś takiego posiada. Efekt? IE9 otrzymuje maksymalną liczbę punktów, Firefox 2 / 4, Chrome 2.5 / 4.
W samym „porównaniu” nie brakuje absurdów, które są w stanie zaakceptować chyba wyłącznie najmniej zaawansowani i świadomi użytkownicy Internetu, a więc osoby, które najczęściej decydują się na korzystanie z domyślnej przeglądarki systemowej, jaką jest IE.
