Każda strona internetowa może zostać uznana za dziennik czy czasopismo i podlegać prawu prasowemu. Za nierejestrowanie w sądzie witryn mogą grozić wysokie kary finansowe. I tyczy to się stron nawet hobbystycznych.Choć polskie prawo dokładnie tego nie precyzuje to wyroki sądów nie budzą wątpliwości. Serwisy WWW podlegają prawu prasowemu na takich samych zasadach jak gazety. I powinny być rejestrowane w myśl ustawy o prawie prasowym z 1984 roku:
„Wydawanie dziennika lub czasopisma wymaga rejestracji w sądzie wojewódzkim właściwym miejscowo dla siedziby wydawcy, zwanym dalej „organem rejestracyjnym„. Artykuł 45 tej samej ustawy mówi z kolei o karze grzywny, której podlega właściciel niezarejestrowanego dziennika lub czasopisma.
Ustawa, choć powstała w 1984 roku, wybiega w przyszłość i pozwala zaliczyć internet do prasy. Jak czytamy w artykule 7: „prasą są także wszelkie istniejące i powstające w wyniku postępu technicznego środki masowego przekazywania.”
Prawo jednak powinno być dopracowane, uważają specjaliści. W ustawie nie ma słowa o internecie, nie są więc sprecyzowane zagadnienia umieszczania i wydawania witryn na zagranicznych serwerach czy kwestie związane z rejestracją domen w NASK.